Новини

У Литовезькій громаді відчинив двері сучасний Дія. Центр

Литовезька

Шикарний і модерний – перші два слова, які приходять на думку, коли бачиш будівлю Дії. Центру у селі Литовеж. Міністерство цифрової інформації презентує такі центри як місце, де за один візит можна вирішити всі свої запити, і розпочало їх відкриття по всій Україні. Один з таких центрів уже з п’ятниці запрацював у Литовезькій громаді. Про те, які послуги тут надаватимуть та як вдалося залучити кошти на реалізацію цього проєкту, розмовляємо з головою громади Оленою Касянчук. 

– Олено Леонідівно, у приміщенні Дія-центр враження такі, що тут лише міністра Федорова не вистачає, настільки гарно все облаштовано. Розкажіть про мету створення цього центру, про тме,  як він буде працювати?

– Державна політика у нас нині така, що послуга має йти до населення. У 2021 році була ініціатива президента та уряду щодо виділення субвенції на розвиток в Україні мережі ЦНАПів. Ми вже тоді мали проєкт і вирішили скористатися  можливістю отримати  цю субвенцію. Нам це вдалося, суттєво допоміг і  наш земляк  народний депутат Андрій Герус.

Восени 2021 року почали реалізовувати цей проєкт у приміщенні старої школи. На той час віл неї залишилися тільки стіни, через щілини у стінах  руки пролазили. Навіть фундамент і той міняли. Але результат такої спільної співпраці всіх порадував, адже  наша невелика громада будівництва такого масштабу досі не мала. За короткий час встигли багато: звели коробку, накрили її, добудували другий поверх, почали внутрішнє облаштування. Але, на жаль, війна внесла свої корективи. Працівники повиїжджали, підрядник  не ризикував виконувати роботи. Навесні 2023 року цю реконструкцію відновили, і тепер  будівля, де розміститься  Дія. Центр, виглядає як лялька. Пишаються тим об’єктом, тому що він видався на славу.

Які послуги тут надаватимуть?

– Наш ЦНАП функціонує з 2018 року, але працівники тіснилися в одній маленькій кімнаті, що викликало незручності і для них, і  для відвідувачів. А останніх було немало, адже громада приміська,  у нас є державний адміністратор, то люди з Нововолинська та сусідніх громад, фермери  звертаються за відповідними послугами, зокрема й  реєстрацією речових прав, що дозволяє ЦНАПу заробляє  певні кошти. Оновлене приміщення дасть можливість розширити найпопулярніші адміністративні сервіси, зокрема у сфері ДРАЦС, бізнесу та нерухомості, земельних відносин, соціального характеру.

Отримувати належні послуги клієнт нині хоче у  зручних і комфортних умовах. У Дія. Центрі є ігровий куточок для дитини, забезпечена інклюзія.

– А чому не ЦНАП, а Дія. Центр?

– Тому що у нас є спеціальний кабінет, де будуть відбуватись наради з представниками місцевого бізнесу, аби розвивати громаду, розкривати її економічний потенціал. Наші підприємці, фермери отримають можливість сюди прийти, зустрітися, отримати нову інформацію від земельного і юридичних відділів. Плануємо допомагати писати проєкти, подаватися на гранти. Раніше навіть не було де зібратися для того, щоб провести круглий стіл з підприємцями. Попередньо вже запланована зустріч з податківцями, на якій обговорюватимемо нововведення в законодавстві,на неї запросимо підприємців.

– Скільки налічується підприємців на території громади, які напрямки діяльності вони охоплюють?

– Ми переважно сільськогосподарська громада, чимало її жителів займаються фермерським господарством. Є й ще діюча шахта №9, фірма, яка виготовляє металопластикові вікна,  функціонує готельно-розважальний комплекс «Три бобри». На території громади працює багато магазинів. Чимало  мешканців зареєстровані фізичними особами-підприємцями – хтось фотографії виготовляє, хтось перевезеннями займається…

А це для громади добре, оскільки надходження у її бюджет від підприємницької діяльності з початком повномасштабного вторгнення росії не зменшилися і поступово  зростають.

У п’ятницю відбулося урочисте відкриття Дія. Центру. Відтепер майже чотири тисячі мешканців Литовезької громади зможуть отримати 238 адміністративних послуг.

Ярослава КОЛОСКОВА

Поділитися
Головні новини
Реклама
Реклама
keyboard_arrow_up